Samochód zapewnia nam komfort przemieszczania się w dowolnym kierunku o dowolnej porze. Przychodzi jednak moment, kiedy staje się zbędny ponieważ się psuje, jest stary i nie spełnia już naszych oczekiwań. To jest właśnie ten moment, kiedy należy auto oddać na złom.
Jak jednak zrobić to z korzyścią dla siebie?
1. Sprawdź, ile punktów zbioru aut lub stacji ich demontażu jest w Twojej okolicy. Zawsze bowiem najlepiej jest korzystać z punktów, które są blisko i nie będzie problemów z holowaniem auta, gdy jest to konieczne. Obecnie w każdej miejscowości jest kilka takich punktów.
2. Dowiedz się, gdzie zapewniane jest darmowe holowanie auta i najkorzystniejsze warunki złomowania. Z reguły wyższą kwotę za złomowane auto uzyskamy w stacji demontażu pojazdów niż na złomowisku. Warto wziąć to pod uwagę.
3. Należy sprawdzić czy dany punkt działa w pełni legalnie. Złomując auto powinniśmy dostać potwierdzenie złomowania auta, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych, unieważnienie karty pojazdu. Jeżeli przyjmujący auto od nas oferuje nam inne dokumenty, lub przejmuje od nas auto na zasadzie umowy kupna sprzedaży, jego działalność z pewnością nie jest do końca legalna. Nie powinna nas w takich przypadku skusić wyższa kwota za auto. Nie jest warta ona problemów, jakie może nam taka umowa przysporzyć.
4. Jeżeli mieszkasz w miejscowości, gdzie nie ma stacji demontażu, możesz taką znaleźć w internecie. Obecnie jest wiele firm, które ogłaszają się w internecie. Niektóre firmy są w stanie przyjechać po auto nawet kilkadziesiąt kilometrów i zabierają je bez żadnych problemów. Zapewniają darmowy odbiór a mimo to, za zabrane auto zapłacą przyzwoita stawkę.
5. Licytacje złomu to sposób na osiągnięcie najwyższej ceny za złomowane auto, bez względu w jakim stanie ono jest i czy jest w całości czy w częściach. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że na pozbycie się problemu będziemy czekać od kilku dni do kilku tygodni.
W tym wszystkim należy pamiętać, że najgorszym pomysłem jest samodzielny demontaż auta. Kary wynoszą nawet 10 tyś złotych ponadto auto samodzielnie demontowane wciąż widnieje w rejestrach i należy za nie płacić OC. Jeżeli zaś wymontujemy z auta części i w takiej postaci będziemy próbować ze złomować auto, będziemy musieli dopłacić nawet 10 zł za każdy brakujący kilogram masy auta.
© 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.