Części z Lamusa

W czasach, gdy powraca moda na samochody z duszą, coraz więcej osób poszukuje części do samochodów, które przestały być już produkowane. Pierwszym miejscem, które się odwiedza w takiej sytuacji jest oczywiście, przez wielu już zapomniany szrot. Kilkanaście lat temu było to miejsce bardzo często odwiedzane przez każdego fana motoryzacji, później nadszedł czas zachłyśnięcia się nowoczesnymi samochodami, posiadanie starego wozu przestało być modne. Jak dobrze, że to szybko minęło i znowu to te stare auta są tymi naprawdę zachwycającymi. Dostęp do używanych części zresztą mają nieograniczony również posiadacze dosyć nowych aut.

W czasach, gdy powraca moda na samochody z duszą, coraz więcej osób poszukuje części do samochodów, które przestały być już produkowane. Pierwszym miejscem, które się odwiedza w takiej sytuacji jest oczywiście, przez wielu już zapomniany szrot. Kilkanaście lat temu było to miejsce bardzo często odwiedzane przez każdego fana motoryzacji, później nadszedł czas zachłyśnięcia się nowoczesnymi samochodami, posiadanie starego wozu przestało być modne. Jak dobrze, że to szybko minęło i znowu to te stare auta są tymi naprawdę zachwycającymi. Dostęp do używanych części zresztą mają nieograniczony również posiadacze dosyć nowych aut. Coraz częściej bowiem złomowanie samochodów  http://demot.pl/stacja_demontazu_pojazdow/page  dotyczy aut kilkumiesięcznych, kilkuletnich.

Jest to wina nie tylko kiepskiej jakości dróg w naszym kraju ale również coraz mniejszych umiejętności kierowców przy olbrzymich prędkościach, które mogą rozwijać nowe auta. To wszystko sprawia, że statystyki wypadków są zatrważające i przekładają się na ruch w punktach złomu, gdzie w rozbitych aut wykręcane są części ocalałe. Jednak złom to wciąż najlepsze miejsce, gdzie można znaleźć części do aut starszych, które już od wielu lat nie są produkowane. Jest to prawdziwy raj dla pasjonatów motoryzacji, którzy reanimują auta o których inni już dawno zapomnieli. Jest to niewątpliwie miejsce, gdzie można znaleźć różne elementy wyposażenia, których próżno szukać w innych miejscach. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że nie jest to szczególnie miłe, że takie miejsca jak auto złom są potrzebne i to na tak ogromną skalę jak to jest aktualnie. Dobrze chociaż, że huty z Chin skupują złom, żeby go przetopić na stal inaczej nasz kraj, gdzie dziennie zdarza się ogromna ilość wypadków, pokryła by gruba warstwa rdzewiejącej blachy, części samochodowych.

© 2018 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.