Złomowanie Pojazdów w Polsce

Coraz mniej opłacalne staje się naprawianie aut, które mają więcej niż dziesięć lat. Po pierwsze takie auta są już bardziej awaryjne, więc częściej stoją u mechanika niż w naszym garażu. Już nie wspominając o kosztach związanych z ich naprawą. Często jest tak, że dwie, trzy naprawy w roku sprawiają, że koszty eksploatacji takiego auta kilkakrotnie przewyższają jego wartość. Bardziej opłacalne tym samym staje się ich ze złomowanie. Złomowanie pojazdów kliknij tu jest znacznie korzystniejsze niż ich ciągła naprawa. Dodatkowo złomując auto, mamy szanse na bonusy w salonach samochodowych, gdy kupujemy nowe auto.

Chodzi tu przede wszystkim o to, by zachęcić klientów do odważniejszego kupowania aut fabrycznie nowych, zamiast aut kilkuletnich. Z drugiej strony demontaż aut starych, powypadkowych, również jest opłacalne a przy tym wspiera ekologię. Zbędne części metalowe są złomowane i sprzedawane na przetop do hut, niemetalowe, zbędne części niemetalowe są utylizowane w spalarniach, co pozwala na pozyskanie energii cieplnej. Wszystkie części, które są sprawne, nie uszkodzone, trafiają na rynek wtórny części samochodowych. To również jest opłacalne, pozwala bowiem tańszym kosztem naprawiać auta kilkuletnie.

Są również części, które poddawane są recyklingowi, odzyskuje się z nich surowce rzadkie. To pozwala na ograniczenie ich wydobycia o kilka procent w skali roku. Demontaż samochodów daje więc naprawdę wiele, przede wszystkim znika problem rdzewiejących, nikomu nie potrzebnych aut. Ponadto napędza to sprzedaż aut nowszych, co jest z kolei korzystne dla koncernów samochodowych, którym groził upadek, gdy na kilka lat odwrócono się od kupna aut nowych na rzecz, znacznie tańszych, używanych. Biznes się kręci, korzystają na tym wszyscy, wszyscy są więc zadowoleni z takiej sytuacji.

© 2018 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.