Stare i Rozbite Auta

Niestety statystyki wypadków na naszych drogach wciąż straszą. Nic zatem dziwnego, że powstaje coraz więcej stacji demontażu uszkodzonych pojazdów. Wpływa to korzystnie przede wszystkim na rynek używanych części samochodowych. Po korzystnej cenie można obecnie kupić wiele części, których nie opłaca kupować się nowych, głównie ze względu na wysoką cenę a także czasem, czas oczekiwania na jej sprowadzenie. Auta po wypadkach to nie tylko auta kilkuletnie, często są to auta kilkumiesięczne. Stopień uszkodzenia uniemożliwia naprawę ale odzyskane części zamienne wciąż nadają się do naprawy innych aut.

Takie części są znacznie tańsze a równie dobre jak takie fabrycznie nowe. Demontaż aut jest korzystny zresztą nie tylko ze względu na to, że opłaca się handel częściami zamiennymi, używanymi. Przede wszystkim rozwiązuje to sprawę składowania rozbitych aut, biorąc pod uwagę, ile aut rocznie zostaje rozbitych, samo ich składowanie to poważny i kosztowny problem na stacjach auto złom. Dzięki demontażowi, problem się rozwiązuje. Tym bardziej, że metalowe części auta, których nie można już w żaden sposób wykorzystać, są sprzedawane do hut.

Szczególnie dobrym odbiorcami są huty w Chinach, one kupują każdą ilość. Skup aut powypadkowych jest obecnie w każdej miejscowości, w większych miastach, takich punktów jest kilkanaście. Coraz częściej na jednej ulicy potrafi być ich kilka. Mimo tak wielkiej konkurencji, opłaci się utrzymywanie takich punktów. Nawet wyraźny spadek ceny złomu, na czym głównie bazują punkty demontażu, nie zachwiały rynkiem skupu aut rozbitych. To pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie sprzedażą aut powypadkowych, biorąc pod uwagę, że stoją za tym wspomniane statystyki wypadków, specjalnie optymistycznie to nie nastraja. I nie jest to niestety sprawa jakości dróg, ale brawury i braku umiejętności.

© 2018 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.