Trans Kraków – Wycieczka do Wieliczki

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Polsce jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Miejsce to było użytkowane już 6 tysięcy lat temu. Odnaleziono ślady świadczące, że już wtedy pozyskiwano sól poprzez odparowywanie wody. Wydobycie soli rozpoczęto jednak na większą skalę w XII wieku. Pamiętać trzeba, że przez stulecia sól była prawie tak cenna jak złoto.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce to dziś możliwość powrotu do wieków jej świetności. Dziś to turyści jednak wędrują kilometrami podziemnych korytarzy przechodząc z jednej podziemnej komnaty do drugiej. Są tu groty, jeziora, komnaty jak również dekorowane rzeźbami i płaskorzeźbami kaplice : Św. Kingi, Św. Krzyża, Św. Antoniego. Znajduje się tu również Komora Warszawa, w której często organizowane są bale, koncerty, bankiety. Kopalnia jako jedno z pierwszych miejsc, została wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto więc zarezerwować wycieczkę w to niezwykłe miejsce na stronie www.transkrakow.pl.

Rezerwacji należy dokonać nie później niż na siedem dni przed planowanym wyjazdem. W ramach oferty otrzymuje się samochód z kierowcą. Kierowca służy pomocą przez cały czas trwania wycieczki, porozumiewa się również w języku angielskim. Zabiera on grupę z określonego miejsca w Krakowie, następnie przewozi do Wieliczki, gdzie oddaje grupę pod pieczę przewodnika, chyba, że wybrano opcję zwiedzania indywidualnego. Na zwiedzanie kopalni przeznacza się średnio około 3 godzin. Cała wycieczka trwa od 5 do 6 godzin w zależności od ustalonego wcześniej jej przebiegu. Po zwiedzaniu można bowiem zrobić sobie przerwę np. na posiłek i dopiero później wrócić z powrotem do Krakowa. Dojazd na miejsce zajmuje około 40 minut.

© 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.