Pasjonaci Motoryzacji

Nie brakuje wśród nas prawdziwych pasjonatów motoryzacji, którzy z prawdziwym uwielbieniem remontują auta przez wielu postrzegane jako zabytkowe. Nie tak dawno głośno się zrobiło o miłośnikach Syrenek a to z okazji odnalezienie karoserii prototypu Syrenki z dawnych lat, który miał być zniszczony a ocalał w stodole, gdzieś na wsi. Szczęśliwy znalazca stwierdził, że z pewnością doprowadzi to auto do takiego stanu, by można było nim jeździć. Myli się ten, kto sądzi, że to jeden z nielicznych zapaleńców. Takich osób jest więcej, którzy remontują takie auta, skupując części samochodowe po całej Polsce, często odwiedzając szroty i różne targowiska.

Nie jest co prawda łatwo znaleźć części do samochodów sprawdź tu starszych typów jednak powstaje coraz więcej serwisów internetowych, na których zrzeszają się ludzie, którzy wymieniają się między sobą informacjami, często również częściami. Jest to podejście o tyle fascynujące, że takie osoby rzadko sięgają po części nowe, tak zwane zamienniki. Oni z reguły poszukują części oryginalnych, nowych z jakiś zapomnianych składów lub używanych, które były odzyskiwane na złomowiskach, starych warsztatach. Części używane oryginalne od danej marki auta są dla nich cenniejsze niż niefirmowe nowe zamienniki, bo przecież tu chodzi o dusze.

Zafascynowanie starymi autami widać chociażby na przykładzie internautów, którzy na podstawie zdjęć satelitarnych znaleźli zapomniany sklep z amerykańskimi autami z lat, chyba 70 dziesiątych poprzedniego wieku. Od razu zrobił się szum wokoło zapomnianych cudów motoryzacji i nie ważne było to, że te auta prawie w całości były pokryte już rdzą. Podobnie było również w przypadku parkingu pełnego aut, który znaleziono w pasie między dwoma państwami, gdzieś na starym kontynencie.

© 2018 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.